




| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.177 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 5.33 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 3.429 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 113.398093 g |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 26 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 100 kHz |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 15.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 35 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 85 dB |
| Operating Supply Current | 80 µA |
| Input Bias Current | 4 pA |
| Max Frequency | 1 kHz |
| Nominal Supply Current | 80 µA |
| Output Current per Channel | 26 mA |
| Gain Bandwidth Product | 100 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1.3 mV |
| Voltage Gain | 132.04 dB |
| Number of Amplifiers | 4 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 66 dB |
| Input Voltage Noise Density | 83 nV/sqrt Hz |
| Manufacturer Lifecycle Status | LIFEBUY (Last Updated: 1 week ago) |
| Amplifier Type | Precision Amplifiers |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
